Preskocit navigáciu

Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku


Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku Minister obrany SR Peter Gajdoš sa dnes vo Vlkanovej zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vojenskej polície. V rámci vyhodnotenia uplynulého výcvikového roka ocenil výsledky vojenských policajtov v eliminácii trestnej činnosti v rezorte obrany, nasadenie pri mimoriadnych udalostiach, ako aj účasť na misiách a operáciách EÚ, NATO a OSN. 

„Vojenská polícia je v oblasti bezpečnosti, ochrany a prevencie dôležitou súčasťou rezortu obrany, pričom vďaka širokým spôsobilostiam je tiež významným partnerom pre Policajný zbor SR,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň pripomenul, že vojenskí policajti v uplynulom roku aktívne spolupracovali s políciou napríklad pri hliadkovaní počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave a v Košiciach, alebo počas vianočných a novoročných sviatkov. Podieľali sa aj na zabezpečovaní viacerých medzinárodných podujatí, ktoré sa konali na Slovensku, ako napríklad stretnutie prezidentov krajín Bukureštskej deviatky, rokovanie predsedov parlamentov V4 + Benelux, alebo podujatia v rámci predsedníctva Slovenskej republiky v OBSE.

Šéf rezortu obrany zároveň vyzdvihol vysokú personálnu naplnenosť Vojenskej polície. „Aj v uplynulom roku sme urobili viaceré významné opatrenia pre stabilizáciu kvalitného personálu nielen v ozbrojených silách, ale aj vo Vojenskej polícii, a to  najmä historickým zvýšením platov a zlepšením materiálneho zabezpečenia vojakov a vojenských policajtov,“ povedal. V prípade Vojenskej polície ide konkrétne o obmenu áut, nových krátkych guľových zbraní, samopalov s príslušenstvom, rádiostaníc, či materiálu vo forme cestných zastavovacích pásov, ručných baranidiel, obuškov a paralyzátorov.

Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom rokuVojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom rokuVojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom rokuVojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom rokuVojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom rokuVojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

Autor: MO SR - KOd , Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 19.02.2020
Čítanosť: 6065
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share